High school football standings through Week 7

Class AAAAAA
1-AAAAAA
Team

Reg.

All

Camden County

2-0

5-1

Colquitt County

2-0

5-1

Lowndes

1-1

4-2

Tift County

1-1

4-2

Valdosta

0-1

4-1

Brunswick

0-1

2-3

Coffee

0-2

4-2

2-AAAAAA
Lovejoy

2-0

5-1

Newton

1-0

2-3

Alcovy

1-1

4-2

Rockdale Co.

1-1

4-2

Luella

1-1

3-3

Morrow

0-1

1-4

Druid Hills

0-2

2-3

3-AAAAAA
Hughes

0-0

4-1

Newnan

0-0

3-2

Westlake

0-0

3-2

Douglas County

0-0

2-3

East Coweta

0-0

2-3

Tri-Cities

0-0

0-4-1

4-AAAAAA
McEachern

4-0

6-0

Hillgrove

3-0

5-0

North Cobb

3-0

4-1

Harrison

3-1

4-2

South Cobb

2-1

2-3

Marietta

1-2

3-2

Campbell

0-4

2-4

Pebblebrook

0-4

2-4

Kennesaw Mountain

0-4

1-4

5-AAAAAA
Etowah

3-0

6-0

Milton

2-1

5-1

Lassiter

2-1

3-3

Walton

2-1

3-3

Cherokee

1-2

3-3

Roswell

1-2

3-3

Woodstock

1-2

2-4

Wheeler

0-3

2-4

6-AAAAAA
Alpharetta

2-0

3-2

North Forsyth

1-1

4-1

South Forsyth

1-1

4-1

Chattahoochee

1-1

3-2

West Forsyth

1-1

3-2

Lambert

1-1

2-3

Centennial

1-1

1-4

Johns Creek

0-2

0-5

7-AAAAAA
Collins Hill

3-0

5-0

North Gwinnett

3-0

5-0

Peachtree Ridge

3-1

5-1

Norcross

3-1

4-2

Mill Creek

2-2

4-2

Mountain View

1-2

1-4

Duluth

1-3

1-5

Meadowcreek

0-3

0-5

Habersham Central

0-4

0-6

8-AAAAAA
Archer

4-0

6-0

Dacula

3-1

3-3

Grayson

3-1

3-3

Central Gwinnett

2-1

2-3

Berkmar

1-2

3-2

Brookwood

1-2

1-4

Shiloh

1-3

3-3

South Gwinnett

1-3

2-4

Parkview

0-3

0-5

Class AAAAA
1-AAAAA
Lee County

1-0

6-0

Thomas Co. Central

1-0

5-1

Harris County

0-0

4-1

Northside (Col.)

0-0

1-4

Bainbridge

0-1

2-3

Hardaway

0-1

2-4

2-AAAAA
Northside (W.R.)

2-0

5-0

Warner Robins

2-0

5-0

Evans

1-1

3-2

Houston County

1-1

3-2

Jones County

1-1

3-2

Lakeside (Evans)

1-1

3-2

Grovetown

0-2

1-4

Greenbrier

0-2

0-5

3-AAAAA
Ware County

3-0

5-1

Richmond Hill

2-0

5-0

Effingham County

2-0

4-1

Bradwell Institute

1-1

2-3

Jenkins

1-2

2-3-1

Glynn Academy

0-2

1-4

Groves

0-2

0-5

Windsor Forest

0-2

0-5

4-AAAAA Div. A
Union Grove

2-0

4-2

Drew

1-0

2-3

Mundy’s Mill

1-0

1-4

Mt. Zion (Jonesboro)

0-1

0-5

Ola

0-1

0-5

Forest Park

0-2

1-5

4-AAAAA Div. B
Creekside

1-0

6-0

Whitewater

1-0

5-1

McIntosh

0-0

5-0

Northgate

0-1

3-3

Starr’s Mill

0-1

2-4

5-AAAAA
Allatoona

5-1

5-1

North Paulding

5-1

5-1

East Paulding

4-1

4-1

South Paulding

4-1

4-1

Rome

3-2

3-2

Villa Rica

3-2

3-2

New Manchester

4-3

4-3

Paulding County

2-5

2-5

Hiram

1-4

1-4

Lithia Springs

0-5

0-5

Woodland (Carters.)

0-6

0-6

6-AAAAA
Stephenson

4-0

5-0

Tucker

4-0

5-0

Mays

4-0

4-1

M.L. King

3-1

4-1

Arabia Mountain

1-3

2-3

Miller Grove

1-3

2-3

Dunwoody

1-3

1-4

Lakeside (Atlanta)

1-3

1-4

Southwest DeKalb

1-3

1-4

North Atlanta

0-4

0-5

*Clarkston

1-4-1

7-AAAAA Div. A
Creekview

1-0

3-2

Northview

1-0

3-2

Forsyth Central

1-0

1-4

Sequoyah

0-1

3-2

Cambridge

0-1

1-4

North Springs

0-1

1-4

7-AAAAA Div. B
Kell

1-0

6-0

Pope

1-0

2-4

Sprayberry

0-0

1-4

Riverwood

0-1

3-3

Osborne

0-1

2-4

8-AAAAA
Gainesville

4-0

5-1

Flowery Branch

4-0

4-2

Clarke Central

3-0

4-1

Heritage (Conyers)

3-1

4-2

Loganville

1-2

2-3

Salem

1-3

2-4

Winder-Barrow

0-3

1-4

Apalachee

0-3

0-5

Cedar Shoals

0-4

0-6

Class AAAA
1-AAAA
Americus-Sumter

2-0

3-2

Westover

2-0

3-2

Crisp County

1-1

3-2

Cairo

1-1

2-3

Monroe

1-1

2-3

Worth County

1-1

2-3

Albany

0-2

1-4

Dougherty

0-2

0-5

2-AAAA
Mary Persons

3-0

6-0

Veterans

3-0

3-3

Baldwin

2-1

3-3

Perry

2-1

2-4

Rutland

1-2

4-2

Westside (Macon)

1-2

3-3

Howard

0-3

2-4

West Laurens

0-3

1-5

3-AAAA Div. A
Liberty County

0-0

6-0

Statesboro

0-0

6-0

Wayne County

0-0

5-1

South Effingham

0-0

4-2

3-AAAA Div. B
Burke County

2-0

3-2

Richmond Academy

1-0

2-3

Hephzibah

1-1

2-4

Glenn Hills

0-1

2-3

Cross Creek

0-1

1-4

Butler

0-1

0-5

4-AAAA Div. A
Stockbridge

1-0

5-1

Locust Grove

1-0

4-2

Woodland (Stock.)

0-0

1-4

Eagle’s Landing

0-1

4-2

Dutchtown

0-1

3-3

4-AAAA Div. B
Griffin

2-0

6-0

Upson-Lee

1-0

3-2

Jonesboro

1-1

3-3

Riverdale

1-1

2-4

Spalding

0-1

0-5

North Clayton

0-2

0-6

5-AAAA
Carrollton

2-0

5-0

Sandy Creek

2-0

4-0-1

LaGrange

2-0

2-3

Alexander

1-1

3-2

Troup

1-1

2-3

Shaw

0-2

2-3

Columbus

0-2

1-4

Fayette County

0-2

0-5

6-AAAA Div. A
Chamblee

1-0

4-1

Marist

1-0

3-2

Lithonia

1-0

2-3

Columbia

0-1

2-3

Stone Mountain

0-1

2-3

Redan

0-1

0-5

6-AAAA Div. B
Washington

1-0

5-0

Grady

1-0

4-1

Carver (Atlanta)

1-0

3-2

Banneker

0-1

1-3-1

South Atlanta

0-1

0-5

Therrell

0-1

0-5

7-AAAA Div. A
Cedartown

1-0

6-0

Pickens

1-0

4-1

Gilmer

0-0

4-1

Cass

0-1

2-4

River Ridge

0-1

1-5

7-AAAA Div. B
Northwest Whitfield

1-0

5-0

Dalton

1-0

3-2

Southeast Whitfield

1-0

3-2

Ridgeland

0-1

1-4

Heritage (Ringgold)

0-1

0-5

LaFayette

0-1

0-5

8-AAAA
Monroe Area

2-0

5-0

Chestatee

2-0

4-1

Lanier

1-1

4-1

Eastside

1-1

3-2

Stephens County

1-1

3-2

Lumpkin County

1-1

1-4

Madison County

0-2

2-3

Walnut Grove

0-2

1-4

*Johnson (Gaines.)

1-5

Class AAA
1-AAA
Appling County

3-0

4-2

Southeast Bulloch

2-0

4-0-1

Pierce County

2-1

5-1

Brantley County

1-1

2-3

Tattnall County

1-2

3-3

Savannah

1-2

1-5

Beach

0-2

0-5

Johnson (Savannah)

0-2

0-5

2-AAA
Carver (Columbus)

1-0

4-1

Peach County

1-0

3-2

Pike County

1-1

2-4

Central (Macon)

1-1

1-5

Henry County

1-1

1-5

Jackson

1-1

1-5

Southwest

0-2

0-6

3-AAA
Jefferson County

1-0

6-0

Washington County

0-0

5-0

Thomson

0-0

1-4

Swainsboro

0-0

0-5

Dodge County

0-1

2-4

4-AAA
Central (Carrollton)

3-0

5-1

Callaway

2-0

4-1

B.E.S.T. Academy

1-1

3-2

Jackson (Atlanta)

1-1

3-2

Chapel Hill

1-1

1-4

Haralson County

1-2

2-4

Rockmart

0-2

1-4

Douglass

0-2

1-4

5-AAA
Cartersville

3-0

6-0

Ringgold

3-0

5-1

Adairsville

2-1

4-2

Sonoraville

2-1

2-4

Coahulla Creek

1-2

2-4

Lakeview-Ft. Ogle.

1-2

2-4

North Murray

0-3

1-5

Gordon Central

0-3

0-6

6-AAA
Cedar Grove

2-0

5-1

St. Pius

2-0

5-1

Blessed Trinity

1-0

3-2

Woodward Academy

1-1

4-2

McNair

0-1

1-4

Decatur

0-2

4-2

Towers

0-2

4-2

*Cross Keys

1-5

7-AAA
Buford

2-0

5-0

North Hall

2-0

5-0

White County

2-0

4-1

Dawson County

2-1

4-2

West Hall

2-1

4-2

Fannin County

0-2

1-4

East Hall

0-3

3-3

Banks County

0-3

0-6

8-AAA
Hart County

2-0

5-0

North Oconee

2-0

4-1

Elbert County

2-0

3-2

Jackson County

2-1

2-4

Morgan County

1-1

4-1

Franklin County

0-2

0-5

Oconee County

0-2

0-5

East Jackson

0-3

1-5

Class AA
1-AA
Brooks County

2-0

5-1

Fitzgerald

2-0

4-1-1

Early County

1-1

3-3

Thomasville

1-1

3-3

Berrien

0-1

3-2

Pelham

0-1

3-2

Cook

0-2

2-3

2-AA
Benedictine

5-0

6-0

Bryan County

4-1

5-1

Vidalia

4-1

5-1

Metter

3-2

4-2

Bacon County

3-2

3-3

McIntosh Co. Acad.

3-2

3-3

Toombs County

1-4

2-4

Atkinson County

1-4

1-5

Jeff Davis

1-4

1-5

Long County

0-5

1-5

3-AA
Dublin

2-0

4-2

Laney

1-0

3-2

Westside (Augusta)

1-1

4-2

Screven County

1-1

3-3

East Laurens

1-1

1-5

Josey

0-1

0-5

Harlem

0-2

4-2

4-AA
Lamar County

2-0

5-0

Bleckley County

2-0

4-1

Macon County

2-0

4-1

Northeast

1-1

4-1

Taylor County

1-1

3-2

Putnam County

1-2

2-4

Monticello

0-2

2-3

Crawford County

0-3

0-6

5-AA
Bowdon

4-0

6-0

Heard County

3-0

4-1

Bremen

3-1

4-2

Manchester

2-1

4-1

Spencer

2-1

3-2

Kendrick

1-3

2-4

Jordan

1-3

1-5

Chattahoochee Co.

0-3

2-3

Temple

0-4

0-6

6-AA
Greater Atl. Christian

0-0

6-0

Lovett

0-0

5-1

Westminster

0-0

3-3

Wesleyan

0-0

1-5

Hapeville

0-0

0-4-1

7-AA
Calhoun

2-0

4-1

Model

2-0

4-1

Dade County

1-1

3-2

Armuchee

1-1

1-4

Chattooga

1-1

1-4

Pepperell

1-1

1-4

Coosa

0-2

2-3

Murray County

0-2

1-4

8-AA
Washington-Wilkes

3-0

6-0

Rabun County

2-0

5-0

Jefferson

1-1

3-2

Union County

1-1

3-2

Greene County

1-1

2-3

Riverside Military

1-2

2-3

Oglethorpe County

0-2

0-5

Social Circle

0-2

0-5

Class A
1-A
Mitchell County

2-0

3-3

Seminole County

1-0

5-0

Terrell County

1-1

3-3

Randolph-Clay

1-1

2-3

Miller County

1-1

2-4

Stewart County

0-1

0-5

Calhoun County

0-2

1-5

*Baconton

2-4

2-A
Charlton County

2-0

4-2

Irwin County

1-0

4-0-1

Clinch County

1-0

2-3

Turner County

1-1

3-3

Lanier County

1-1

2-4

Telfair County

0-2

3-3

Wilcox County

0-2

1-4

3-A Div. A
Calvary Day

1-0

3-2

Claxton

1-0

3-2

Portal

1-0

1-3-1

Savannah Christian

0-1

2-2-1

Sav. Country Day

0-1

1-4

Jenkins County

0-1

0-5

3-A Div. B
Emanuel Co. Institute

1-0

4-2

Treutlen

1-0

3-2

Johnson County

0-0

5-0

Wheeler County

0-1

1-4

Montgomery County

0-1

1-5

4-A
Marion County

2-0

5-0

Pacelli

2-0

5-0

Dooly County

2-0

3-2

Hawkinsville

1-1

3-2

Greenville

1-1

1-4

Brookstone

0-2

2-3

Central (Talbotton)

0-2

0-5

Schley County

0-2

0-5

5-A
Landmark Christian

2-0

6-0

Eagle’s Land. Christ.

1-0

4-0

Pace Academy

1-1

4-2

Holy Innocents’

1-1

3-3

Our Lady of Mercy

1-1

1-4

Strong Rock Christ.

0-1

2-3

Mount Vernon Presb.

0-2

1-5

*KIPP Atl. Collegiate

0-1

6-A Div. A
Christian Heritage

2-0

5-1

Darlington

1-0

4-1

Gordon Lee

0-1

3-2

Trion

0-1

3-2

Mt. Zion (Carroll)

0-1

2-3

6-A Div. B
Mt. Pisgah Christian

1-0

5-0

Fellowship Christian

1-0

4-1

Mt. Paran Christian

1-0

4-1

Walker

0-1

3-2

King’s Ridge

0-1

2-3

Whitefield Academy

0-1

2-3

*North Cobb Christian

0-5

*St. Francis

4-2

7-A
Aquinas

2-0

5-0

Lincoln County

2-0

3-2

Wilkinson County

2-0

2-3

Hancock Central

1-1

3-2

First Presbyterian

1-1

2-3

Georgia Military

0-2

1-4

Twiggs County

0-2

1-4

Warren County

0-2

0-5

*Glascock County

1-5

8-A
Prince Ave. Christian

2-0

5-1

Commerce

2-0

4-2

Pinecrest Academy

1-0

4-1

George Walton Acad.

1-1

4-2

Athens Academy

0-1

3-2

Hebron Christian

0-2

2-3

Athens Christian

0-2

2-4

*Lakeview Academy

0-5

*Providence Christian

0-0

*Rabun Gap

1-0

*Towns County

1-5

* Indicates teams not playing a schedule

Produced by Georgia High School Football Daily, a free e-mail newsletter. To join the mailing list, click here.

Comments are closed.