High school football standings through Week 3

Class AAAAAA
1-AAAAAA
Team

Reg.

All

Coffee

0-0

2-0

Tift County

0-0

2-0

Valdosta

0-0

2-0

Camden County

0-0

2-1

Colquitt County

0-0

2-1

Brunswick

0-0

1-1

Lowndes

0-0

1-1

2-AAAAAA
Rockdale Co.

0-0

2-0

Alcovy

0-0

1-1

Druid Hills

0-0

1-1

Lovejoy

0-0

1-1

Newton

0-0

1-1

Luella

0-0

0-2

Morrow

0-0

0-2

3-AAAAAA
Douglas County

0-0

2-0

East Coweta

0-0

1-1

Hughes

0-0

1-1

Newnan

0-0

1-2

Westlake

0-0

1-2

Tri-Cities

0-0

0-1-1

4-AAAAAA
Campbell

0-0

2-0

Hillgrove

0-0

2-0

Marietta

0-0

2-0

McEachern

0-0

2-0

Pebblebrook

0-0

2-0

Kennesaw Mountain

0-0

1-0

North Cobb

0-0

1-0

Harrison

0-0

1-1

South Cobb

0-0

0-2

5-AAAAAA
Cherokee

0-0

2-0

Etowah

0-0

2-0

Milton

0-0

2-0

Wheeler

0-0

2-0

Lassiter

0-0

1-1

Roswell

0-0

1-1

Woodstock

0-0

1-2

Walton

0-0

0-2

6-AAAAAA
North Forsyth

0-0

2-0

South Forsyth

0-0

2-0

Alpharetta

0-0

1-1

Chattahoochee

0-0

1-1

Lambert

0-0

1-1

West Forsyth

0-0

1-1

Centennial

0-0

0-2

Johns Creek

0-0

0-2

7-AAAAAA
Collins Hill

0-0

2-0

Mill Creek

0-0

2-0

North Gwinnett

0-0

2-0

Peachtree Ridge

0-0

2-0

Norcross

0-0

1-1

Duluth

0-0

0-2

Habersham Central

0-0

0-2

Meadowcreek

0-0

0-2

Mountain View

0-0

0-2

8-AAAAAA
Archer

0-0

2-0

Berkmar

0-0

2-0

Shiloh

0-0

2-0

South Gwinnett

0-0

1-1

Brookwood

0-0

0-2

Central Gwinnett

0-0

0-2

Dacula

0-0

0-2

Grayson

0-0

0-2

Parkview

0-0

0-2

Class AAAAA
1-AAAAA
Hardaway

0-0

2-0

Lee County

0-0

2-0

Thomas Co. Central

0-0

2-1

Bainbridge

0-0

1-1

Harris County

0-0

1-1

Northside (Col.)

0-0

1-1

2-AAAAA
Northside (W.R.)

0-0

2-0

Evans

0-0

1-0

Warner Robins

0-0

1-0

Grovetown

0-0

1-1

Houston County

0-0

1-1

Jones County

0-0

1-1

Lakeside (Evans)

0-0

1-1

Greenbrier

0-0

0-2

3-AAAAA
Richmond Hill

0-0

2-0

Jenkins

0-0

1-1-1

Bradwell Institute

0-0

1-1

Effingham County

0-0

1-1

Glynn Academy

0-0

1-1

Ware County

0-0

1-1

Groves

0-0

0-1

Windsor Forest

0-0

0-1

4-AAAAA Div. A
Union Grove

0-0

2-0

Forest Park

0-0

1-1

Drew

0-0

0-1

Mt. Zion (Jonesboro)

0-0

0-1

Mundy’s Mill

0-0

0-2

Ola

0-0

0-2

4-AAAAA Div. B
Creekside

0-0

2-0

McIntosh

0-0

2-0

Starr’s Mill

0-0

1-1

Whitewater

0-0

1-1

Northgate

0-0

0-2

5-AAAAA
New Manchester

3-0

3-0

Allatoona

2-0

2-0

South Paulding

2-0

2-0

East Paulding

1-1

1-1

North Paulding

1-1

1-1

Rome

1-1

1-1

Villa Rica

1-1

1-1

Paulding County

1-2

1-2

Lithia Springs

0-1

0-1

Hiram

0-2

0-2

Woodland (Carters.)

0-3

0-3

6-AAAAA
M.L. King

1-0

2-0

Stephenson

1-0

2-0

Tucker

1-0

2-0

Lakeside (Atlanta)

1-0

1-1

Mays

1-0

1-1

Arabia Mountain

0-1

1-1

Miller Grove

0-1

1-1

Dunwoody

0-1

0-2

North Atlanta

0-1

0-2

Southwest DeKalb

0-1

0-2

*Clarkston

1-2

7-AAAAA Div. A
Creekview

0-0

1-1

North Springs

0-0

1-1

Sequoyah

0-0

1-1

Cambridge

0-0

0-1

Northview

0-0

0-1

Forsyth Central

0-0

0-2

7-AAAAA Div. B
Kell

0-0

2-0

Riverwood

0-0

2-0

Osborne

0-0

1-2

Pope

0-0

0-2

Sprayberry

0-0

0-3

8-AAAAA
Clarke Central

0-0

1-1

Gainesville

0-0

1-1

Heritage (Conyers)

0-0

1-1

Loganville

0-0

1-1

Salem

0-0

1-1

Winder-Barrow

0-0

1-1

Apalachee

0-0

0-2

Cedar Shoals

0-0

0-2

Flowery Branch

0-0

0-2

Class AAAA
1-AAAA
Crisp County

0-0

2-0

Albany

0-0

1-1

Americus-Sumter

0-0

1-1

Cairo

0-0

1-1

Worth County

0-0

1-1

Monroe

0-0

1-1

Westover

0-0

1-1

Dougherty

0-0

0-2

2-AAAA
Howard

0-0

2-0

Mary Persons

0-0

2-0

Rutland

0-0

2-0

Westside (Macon)

0-0

2-0

Baldwin

0-0

1-1

West Laurens

0-0

1-1

Perry

0-0

0-2

Veterans

0-0

0-2

3-AAAA Div. A
Liberty County

0-0

2-0

South Effingham

0-0

2-0

Statesboro

0-0

2-0

Wayne County

0-0

2-0

3-AAAA Div. B
Burke County

1-0

1-0

Glenn Hills

0-0

1-0

Cross Creek

0-0

1-1

Hephzibah

0-1

1-1

Butler

0-0

0-2

Richmond Academy

0-0

0-2

4-AAAA Div. A
Stockbridge

0-0

2-0

Dutchtown

0-0

1-1

Eagle’s Landing

0-0

1-1

Locust Grove

0-0

1-1

Woodland (Stock.)

0-0

1-1

4-AAAA Div. B
Riverdale

1-0

2-0

Griffin

0-0

2-0

Jonesboro

0-0

1-1

Upson-Lee

0-0

1-1

Spalding

0-0

0-2

North Clayton

0-1

0-2

5-AAAA
Carrollton

0-0

2-0

Sandy Creek

0-0

1-0-1

Alexander

0-0

1-1

Shaw

0-0

1-1

Troup

0-0

1-1

Columbus

0-0

0-2

Fayette County

0-0

0-2

LaGrange

0-0

0-2

6-AAAA Div. A
Chamblee

0-0

2-0

Columbia

0-0

1-1

Marist

0-0

1-1

Stone Mountain

0-0

1-1

Lithonia

0-0

1-2

Redan

0-0

0-2

6-AAAA Div. B
Carver (Atlanta)

0-0

2-0

Washington

0-0

2-0

Grady

0-0

1-1

Banneker

0-0

0-1-1

South Atlanta

0-0

0-2

Therrell

0-0

0-2

7-AAAA Div. A
Cedartown

0-0

2-0

Gilmer

0-0

2-0

Pickens

0-0

1-0

Cass

0-0

1-1

River Ridge

0-0

0-2

7-AAAA Div. B
Southeast Whitfield

0-0

2-0

Northwest Whitfield

0-0

1-0

LaFayette

0-0

0-1

Ridgeland

0-0

0-1

Dalton

0-0

0-2

Heritage (Ringgold)

0-0

0-2

8-AAAA
Eastside

0-0

2-0

Lanier

0-0

2-0

Madison County

0-0

2-0

Monroe Area

0-0

2-0

Stephens County

0-0

2-0

Chestatee

0-0

1-1

Lumpkin County

0-0

0-2

Walnut Grove

0-0

0-2

*Johnson (Gaines.)

1-2

Class AAA
1-AAA
Pierce County

0-0

2-0

Tattnall County

0-0

2-0

Southeast Bulloch

0-0

1-0-1

Brantley County

0-0

1-2

Appling County

0-0

0-2

Beach

0-0

0-2

Johnson (Savannah)

0-0

0-2

Savannah

0-0

0-2

2-AAA
Carver (Columbus)

0-0

2-0

Peach County

0-0

1-1

Pike County

0-0

1-1

Central (Macon)

0-0

0-2

Henry County

0-0

0-2

Jackson

0-0

0-2

Southwest

0-0

0-3

3-AAA
Jefferson County

0-0

2-0

Washington County

0-0

2-0

Dodge County

0-0

2-1

Thomson

0-0

0-1

Swainsboro

0-0

0-2

4-AAA
Central (Carrollton)

2-0

2-1

Callaway

0-0

2-0

B.E.S.T. Academy

0-0

1-1

Jackson (Atlanta)

0-0

1-1

Rockmart

0-0

1-1

Chapel Hill

0-0

0-3

Haralson County

0-1

1-2

Douglass

0-1

0-2

5-AAA
Ringgold

0-0

2-0

Cartersville

0-0

2-0

Adairsville

0-0

1-1

Coahulla Creek

0-0

1-1

Lakeview-Ft. Ogle.

0-0

1-1

Gordon Central

0-0

0-2

North Murray

0-0

0-2

Sonoraville

0-0

0-2

6-AAA
Decatur

0-0

2-0

St. Pius

0-0

2-0

Towers

0-0

2-0

Cedar Grove

0-0

2-1

McNair

0-0

1-1

Woodward Academy

0-0

1-1

Blessed Trinity

0-0

1-2

*Cross Keys

0-2

7-AAA
Dawson County

1-0

2-1

Buford

0-0

2-0

North Hall

0-0

2-0

White County

0-0

2-0

Fannin County

0-0

1-1

West Hall

0-0

1-1

Banks County

0-0

0-2

East Hall

0-1

1-1

8-AAA
Hart County

0-0

2-0

Morgan County

0-0

2-0

East Jackson

0-0

1-1

Elbert County

0-0

1-1

North Oconee

0-0

0-1

Franklin County

0-0

0-2

Jackson County

0-0

0-2

Oconee County

0-0

0-2

Class AA
1-AA
Berrien

0-0

2-0

Pelham

0-0

2-0

Brooks County

0-0

2-1

Thomasville

0-0

2-1

Cook

0-0

1-1

Early County

0-0

1-1

Fitzgerald

0-0

0-1-1

2-AA
Benedictine

1-0

2-0

Bryan County

1-0

2-0

Metter

1-0

2-0

Vidalia

1-0

2-0

Jeff Davis

1-0

1-1

Long County

0-1

1-1

Toombs County

0-1

1-1

Atkinson County

0-1

0-2

Bacon County

0-1

0-2

McIntosh Co. Acad.

0-1

0-2

3-AA
Harlem

0-0

2-0

Westside (Augusta)

0-0

2-0

Laney

0-0

1-1

Screven County

0-0

1-1

Dublin

0-0

0-2

Josey

0-0

0-2

East Laurens

0-0

0-3

4-AA
Putnam County

1-0

2-0

Lamar County

0-0

2-0

Northeast

0-0

2-0

Macon County

0-0

1-0

Bleckley County

0-0

1-1

Monticello

0-0

1-1

Taylor County

0-0

1-1

Crawford County

0-1

0-2

5-AA
Bowdon

0-0

2-0

Chattahoochee Co.

0-0

2-0

Manchester

0-0

2-0

Bremen

0-0

1-1

Heard County

0-0

1-1

Kendrick

0-0

1-1

Spencer

0-0

1-1

Jordan

0-0

0-2

Temple

0-0

0-2

6-AA
Greater Atl. Christian

0-0

3-0

Lovett

0-0

2-0

Westminster

0-0

1-2

Hapeville

0-0

0-2

Wesleyan

0-0

0-2

7-AA
Calhoun

0-0

2-0

Coosa

0-0

1-1

Dade County

0-0

1-1

Model

0-0

1-1

Armuchee

0-0

0-2

Chattooga

0-0

0-2

Murray County

0-0

0-2

Pepperell

0-0

0-2

8-AA
Jefferson

0-0

2-0

Washington-Wilkes

0-0

2-0

Rabun County

0-0

1-0

Union County

0-0

1-1

Riverside Military

0-0

0-1

Greene County

0-0

0-2

Oglethorpe County

0-0

0-2

Social Circle

0-0

0-2

Class A
1-A
Seminole County

0-0

2-0

Calhoun County

0-0

1-1

Miller County

0-0

1-1

Mitchell County

0-0

0-2

Randolph-Clay

0-0

0-2

Stewart County

0-0

0-2

Terrell County

0-0

0-2

*Baconton

0-2

2-A
Telfair County

0-0

2-0

Irwin County

0-0

1-0-1

Charlton County

0-0

1-1

Wilcox County

0-0

1-1

Clinch County

0-0

1-2

Lanier County

0-0

1-2

Turner County

0-0

0-2

3-A Div. A
Savannah Christian

0-0

1-0-1

Claxton

0-0

1-1

Portal

0-0

0-1-1

Jenkins County

0-0

0-1

Calvary Day

0-0

0-2

Sav. Country Day

0-0

0-2

3-A Div. B
Johnson County

0-0

2-0

Treutlen

0-0

1-1

Wheeler County

0-0

0-1

Emanuel Co. Institute

0-0

0-2

Montgomery County

0-0

0-2

4-A
Marion County

0-0

2-0

Pacelli

0-0

1-0

Brookstone

0-0

1-1

Hawkinsville

0-0

1-1

Schley County

0-0

0-1

Central (Talbotton)

0-0

0-2

Dooly County

0-0

0-2

Greenville

0-0

0-2

5-A
Landmark Christian

0-0

3-0

Eagle’s Land. Christ.

0-0

2-0

Pace Academy

0-0

2-0

Holy Innocents’

0-0

2-1

Strong Rock Christian

0-0

1-1

Our Lady of Mercy

0-0

0-1

Mount Vernon Presb.

0-0

0-2

*KIPP Atl. Collegiate

0-1

6-A Div. A
Gordon Lee

0-0

2-0

Trion

0-0

2-0

Christian Heritage

0-0

1-1

Darlington

0-0

1-1

Mt. Zion (Carroll)

0-0

0-1

6-A Div. B
Fellowship Christian

0-0

2-0

King’s Ridge

0-0

2-0

Mt. Paran Christian

0-0

2-0

Mt. Pisgah Christian

0-0

2-0

Walker

0-0

2-0

Whitefield Academy

0-0

1-1

*North Cobb Christian

0-2

*St. Francis

1-2

7-A
Aquinas

0-0

2-0

Hancock Central

0-0

2-0

Georgia Military

0-0

1-1

Lincoln County

0-0

1-1

Warren County

0-0

0-1

First Presbyterian

0-0

0-2

Twiggs County

0-0

0-2

Wilkinson County

0-0

0-2

*Glascock County

1-2

8-A
Hebron Christian

0-0

1-0

Prince Ave. Christian

0-0

2-1

Athens Academy

0-0

1-1

Athens Christian

0-0

1-1

Commerce

0-0

1-1

George Walton Acad.

0-0

1-1

Pinecrest Academy

0-0

1-1

*Lakeview Academy

0-2

*Providence Christian

0-0

*Rabun Gap

0-0

*Towns County

0-3

* Indicates teams not playing a region schedule

Comments are closed.