AAAAA Baseball: Scores

Friday, May 3

Round 1 (Best of 3) *If Game 3 needed 5/4

Alcovy 2-13, Westlake 1-1 (Alcovy wins series 2-0)

Creekview 8-6, Lakeside-DeKalb 7-7 (series tied 1-1)

East Paulding 2-4, Flowery Branch 1-2 (East Paulding wins series 2-0)

Evans 3-3, Ware County 0-1 (Evans wins series 2-0)

Gainesville 7-5, Hiram 4-1 (Gainesville wins series 2-0)

Greenbrier 12-4-6, Richmond Hill 3-5-2 (Greenbrier wins series 2-1)

Hardaway 1-4-6, Northgate 0-5-0 (Hardaway wins series 2-1)

Houston County 5-4, Effingham County 2-0 (Houston County wins series 2-0)

Kell 6-3, North Atlanta 1-1 (Kell wins series 2-0)

Lakeside-Evans 2-9, Glynn Academy 1-3 (Lakeside wins series 2-0)

Loganville 12-5, North Paulding 2-3 (Loganville wins series 2-0)

McIntosh 11-2, Harris County 1-0 (McIntosh wins series 2-0)

Northside-Columbus 7-1, Whitewater 2-4 (Series tied 1-1)

Pope 11-11, Arabia Mountain 4-5 (Pope wins series 2-0)

Riverwood 3-5, Dunwoody 1-4 (Riverwood wins series 2-0)

Starr’s Mill 10-6, Lee County 0-1 (Starr’s Mill wins series 2-0)

Winder-Barrow 8-8, South Paulding 2-11 (series tied 1-1)

Monday, May 6

Whitewater 4, Northside-Columbus 1 (Whitewater wins series 2-1)

Tuesday, May 7

Creekview 8, Lakeside-DeKalb 4 (Creekside wins series 2-1)

Winder-Barrow 11, South Paulding 4 (Winder wins series 2-1)

Wednesday, May 8

Round 2

East Paulding 7-5, Kell 2-9 (series tied 1-1)

Greenbrier 16-10, McIntosh 1-5 (Greenbrier wins series 2-0)

Hardaway 7-5, Evans 5-10 (series tied 1-1)

Loganville 10-12, Riverwood 0-2 (Loganville wins series 2-0)

Starr’s Mill 2-8, Houston County 1-0 (Starr’s Mill wins series 2-0)

Whitewater 4-7, Lakeside-Evans 3-0 (Whitewater wins series 2-0)

Thursday, May 9

East Paulding 10, Kell 0 (East Paulding wins series 2-1)

Evans 7, Hardaway 6 (Evans wins series 2-1)

Gainesville 10-3, Creekview 0-0 (Gainesville wins series 2-0)

Pope 10-6, Winder-Barrow 9-10 (Series tied 1-1)

Friday, May 10

Pope 6, Winder-Barrow 5 (8) (Pope wins series 2-1)

Tuesday, May 14

Quarterfinals

Greenbrier 7-4, East Paulding 3-1 (Greenbrier wins series 2-0)

Pope 10-2, Evans 2-11 (Series tied 1-1)

Starr’s Mill 6-13, Loganville 4-9 (Starr’s Mill wins series 2-0)

Whitewater 2-4, Gainesville 1-3 (Whitewater wins series 2-0)

Wednesday, May 15

Pope 12, Evans 2 (Pope wins series 2-1)

Monday, May 20

Semifinals

Greenbrier 5-6, Whitewater 4-3 (Greenbrier wins series 2-0)

Starr’s Mill 14-7, Pope 0-9 (series tied 1-1)

Tuesday, May 21

Pope 7, Starr’s Mill 6 (Pope wins series 2-1)

Finals

Saturday, May 25

Game 1

Pope 11, Greenbrier 7 (8 inn.)

Game 2

Pope 15, Greenbrier 5

Pope wins state championship.

Comments are closed.