Wednesday spring sports scores

Compiled by Score Atlanta

Baseball

Blessed Trinity 18, Cross Keys 0

Bradwell Institute 14, McIntosh County Academy 3

Buford 7, North Hall 3

Cairo 9, Thomasville 5

Callaway 5, Central-Carroll 3

Calvary Day 9, Strong Rock Christian 3

Cross Creek 7, Aquinas 3

Dacula 5, Brookwood 2

Darlington 11, King’s Ridge Christian 9

Decatur 14, Towers 2

Dunwoody 6, Arabia Mountain 1

Dutchtown 15, North Clayton 0

Emanuel County Institute 7, Metter 6

Etowah 4, Woodstock 1

Franklin County 2, Elbert County 1

Glynn Academy 13, Liberty County 3

Hardaway 7, Brookstone 2

Hillgrove 9, Kennesaw Mountain 1

Hiram 1, Lithia Springs 0

Holy Innocents’ 6, Landmark Christian 4

Jackson 7, Mary Persons 3

Jefferson 13-1, Social Circle 1-0

Johns Creek 8, North Forsyth 3

Jones County 12, Luella 2

Lakeside-DeKalb 13, Tucker 3

Lambert 13, Centennial 3

Locust Grove 5, Jonesboro 3

Marietta 10, South Cobb 4

Marist 15, Chamblee 0

McEachern 4, Harrison 3

Milton 4, Hamilton (Az.) 3

North Cobb 11, Campbell 0

North Paulding 10, Rome 5

North Springs 7, Northview 6

Northside-Warner Robins 13, Perry 1

Oconee County 9, Jackson County 4

Pacelli 16, Chattahoochee County 2

Parkview 5, Archer 2

Peachtree Ridge 4, Norcross 0

Pope 11, Sequoyah 1

Redan 11, Columbia 1

Riverwood 11, Creekview 4

Roswell 4, Lassiter 2

Sandy Creek 7, McIntosh 5

Shiloh 15, Berkmar 0

South Paulding 16, New Manchester 1

Southwest DeKAlb 5, Mays 1

Starr’s Mill 5, Northgate 0

Terrell County 20, Mitchell County 2

Thomson 8, Washington-Wilkes 1

Villa Rica 3, Paulding County 2

Woodland-Henry 12, Upson-Lee 0

Woodward Academy 17, McNair 2

Boys Soccer

Banneker 7, Washington 1

Cairo 8, Brooks County 1

Cross Creek 4, Hephzibah 3

Heritage-Conyers 10, Eagles Landing 0

Rabun County 2, Union County 0

Spencer 8, Manchester 2

Wesleyan 4, Marist 0

Girls Soccer

Harris County 2, Hardaway 0

Heritage-Conyers 9, Eagles Landing 0

Milton 4, Cambridge 0

Northgate 1, Newnan 0

Savannah Arts Academy 10, New Hampstead 0

Union County 3, Rabun County 1

Boys Lacrosse

Benedictine 16, Miami Valley (Oh.) 3

Collins Hill 12, Newnan 3

East Coweta 18, Campbell 2

Hillgrove 12, North Atlanta 4

Milton 6, Etowah 4

Peachtree Ridge 6, Pope 5

Westminster 7, Roswell 6

Whitefield Academy 13, Northgate 1

Woodstock 21, River Ridge 2

Girls Lacrosse

Blessed Trinity 26, Gainesville 3

Cherokee 9, North Cobb 7

Duluth 16, M.L. King 1

Lovett 21, Holy Innocents’ 11

Norcross 18, North Springs 7

St. Pius 19, Dunwoody 0

Comments are closed.