Wednesday spring sports scores

Compiled by Score Atlanta

Baseball

Arabia Mountain 8, Southwest DeKalb 4

Baconton Charter 13, Stewart County 0

Brookwood 9, Grayson 5

Chamblee 17, Stone Mountain 0

Chattahoochee County 8, Spencer 7

Christian Heritage 5, Walker 0

Decatur 19, Cross Keys 2

Dunwoody 4, Miller Grove 2

East Coweta 7, Whitewater 5

Elbert County 12, Washington-Wilkes 3

Glascock County 18, Baldwin 8

Glynn Academy 13, New Hampstead 0

Johns Creek 13, South Forsyth 3

King’s Ridge Christian 13, Pace Academy 6

Lakeside-DeKalb 11, Mays 1

Lambert 10, Alpharetta 1

Lanier 4, Monroe Area 1

Lassiter 3, Ringgold 2

Lithia Springs 6, New Manchester 3

Lovett 11, Roswell 2

Marietta 4, Kennesaw Mountain 2

Marist 10, Lithonia 0

McEachern 10, Pebblebrook 2

McIntosh 11, Union Grove 8

North Cobb 10, South Cobb 2

North Paulding 15, Paulding County 0

Northgate 17, Drew 2

Oconee County 17, Rockdale County 15

Parkview 5, Mill Creek 4

Pope 8, Sprayberry 3

River Ridge 1, Cedartown 0

Riverwood 9, Northview 7

South Atlanta 9, Carver-Atlanta 5

South Paulding 4, Allatoona 3

Southeast Bulloch 9, Screven County 8

Stockbridge 7, Riverdale 6

Tucker 9, Stephenson 5

Turner County 12, Dougherty 1

Upson-Lee 4, Dutchtown 2

Veterans 11, Northside-Warner Robins 1

Walnut Grove 7, Johnson-Gainesville 2

West Forsyth 10, Centennial 1

Wilcox County 13, Marion County 3

Winder-Barrow 11, Heritage-Conyers 4

Boys Soccer

Columbus 10, Shaw 0

Newton County 4, Lovejoy 1

Pace Academy 10, W.D. Mohammed 0

Pacelli 5, Harris County 1

River Ridge 3, Cherokee 0

St. Francis 7, King’s Ridge Christian 0

Savannah Arts Academy 6, Calvary Day 1

Veterans 1, Peach County 0

Westminster 2, Lovett 1 PK

Girls Soccer

Calvary Day 2, Savannah Arts Academy 0

Columbus 10, Shaw 0

Flowery Branch 5, Grady 0

Hardaway 3, Carver-Columbus 0

Jackson-Atlanta 8, Douglass 0

North Paulding County 5, South Paulding 0

Pace Academy 10, W.D. Mohammed 0

Putnam County 5, Bleckley County 0

Veterans 9, Peach County 0

Westminster 2, Lovett 1

Boys Lacrosse

Camden Mil Academy (S.C.) 10, Savannah Christian 4

Collins Hill 17, Duluth 8

North Forsyth 12, Norcross 3

Northgate 9, Whitewater 5

Whitefield Academy 8, Starr’s Mill 7

Girls Lacrosse

Kell 13, Baylor (Tenn.) 2

Marist 10, Holy Innocents’ 9

Pope 14, Allatoona 3

St. Pius 21, Decatur 5

West Forsyth 14, South Forsyth 8

Comments are closed.